O nas

Założycielem firmy jest Stanisław Mikołajczak. Swoją działalność w rzemiośle kominiarskim zawdzięcza swojemu wujowi Stanisławowi Polowczykowi z Gostynia. To on pokazał jak pięknym zawodem jest kominiarz oraz co należy do jego podstawowych zadań.

Naukę podjął w 1973r. w Spółdzielni Pracy Kominiarzy w Gostyniu gdzie uczył się zawodu. Patronem oraz mistrzem, który w drążył Stanisława w tajniki rzemiosła był Walenty Orzechowski, Adam Matyja oraz wielu innych wspaniałych mistrzów spotkanych na swojej drodze zawodowej.

Początek działalności Zakładu Kominiarskiego MIOTEŁKA to rok 1989. Był to rok przełomowy, zaczął kształtować się nowy system polityczny. Rzemiosło kominiarskie przestało być koncesjonowane, należało otworzyć własną działalność . Wówczas już wtedy założyciel firmy Stanisław Mikołajczak pomimo trudności dostrzegał ,że rzemiosło kominiarskie jest bardzo potrzebne i należy ciągle je rozwijać. Pomagał tworzyć Korporację Kominiarzy Polskich. Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem. Wraz z rozwojem technologicznym podnosimy swoje kwalifikacje. Na dowód tego zapraszamy do zakładki „USŁUGI” gdzie mogą Państwo zobaczyć, że nasz zawód to dla nas pasja i miłość.

Nasza firma posiada charakterystyczne logo(sygnet), które wyróżnia nas na tle konkurencji. Wzór naszego logo (sygnetu) narzuciło nam życie a dokładniej zdjęcie naszego ojca Stanisława Mikołajczaka. Jako młody człowiek, pracujący w pocie czoła pewien klient dysponując aparatem fotograficznym chciał uwiecznić Stanisława. I tak się stało. Do podstawowych charakterystycznych elementów wizerunku kominiarza należy szapoklak-cylinder o specjalnej konstrukcji, pozwalającej na złożenie go na płasko oraz przepychacz-szczotka kominiarska. W ten sposób powstało logo które identyfikuje naszą firmę.

Mamy nadzieję, że wśród naszych usług znajdą Państwo interesujące dla siebie rozwiązania. Na dzień dzisiejszy jesteśmy zespołem Stanisław Mikołajczak i synowie. Cięgle podnosimy swoje kwalifikacje oraz zwiększamy zakres usług. Jako nieliczni na rynku posiadamy uprawnienia do kontroli przewodów kominowych pracujących w nadciśnieniu.

Oprócz tego syn Michał Mikołajczak prowadzący firmę pod nazwą PROKOM wychodząc na wprost oczekiwań klientów zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych.

W przypadku wątpliwości zapraszamy do rozmowy telefonicznej.

Z poważaniem
kominiarze-leszno.pl

Kontakt

Zakład Kominiarski MIOTEŁKA
Stanisław Mikołajczak

64-100 Leszno,
ul. Wybickiego 32

h

NIP: 697-103-34-13

Zakład Kominiarski
Dariusz Mikołajczak

64-100 Leszno,
ul. Wybickiego 32

h

NIP: 697-227-48-11

PROKOM Michał Mikołajczak (projektowanie instalacji sanitarnych)

64-100 Leszno,
ul. Wybickiego 32

h

NIP: 697-211-80-28